Skip to content

Michał Zdunik laureatem nagrody Talanton

Z wielką radością informuję, że zostałem laureatem Nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny na antenie radiowej Jedynki.
W uzasadnieniu napisano: Za umiejętność pisania o tym, czego nie widać. Za stworzenie własnego stylu, który łączy tradycję z nowoczesnościąNagroda została wręczona 3 grudnia 2018 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, podczas uroczystej Gali Teatru Polskiego Radia, na której uhonorowano również laureatów Wielkiego Splendora (Ewa Kania, Arkadiusz Bazak), Splendora Splendorów (Andrzej Seweryn), Honorowego Wielkiego Splendora (Teatr Telewizji Polskiej) i Tele-Splendora (Ewa Dałkowska). Ogłoszono także zdobywców nagród za debiut reżyserski (Jerzy Machowski), aktorski (Karolina Bacia, Piotr Bajtlik) i muzyczny (Małgorzata Kozłowska).

W Teatrze Polskiego Radia zostały zrealizowane trzy moje teksty:  szczegółowa teoria życia i umierania, Gate 0 wyreżyserowane przeze mnie oraz aż do samego końca (reż. Julia Mark). O tych słuchowiskach mogą Państwo poczytać na stronie Wystawienia dramatów oraz Prace reżyserskie.

Więcej informacji o samej nagrodzie i uroczystości znajduje się na stronie:
https://www.polskieradio.pl/7/1579/Artykul/2225693,Teatr-Polskiego-Radia-wreczyl-nagrody-Wielkiego-Splendora