Skip to content

Tomislav Zajec, „Trzeba wyprowadzić psa”, reż. Michał Zdunik – czytanie w Teatrze Dramatycznym

Już 27 lutego o godz. 19:00 zapraszamy na otwarte czytanie chorwackiego dramatu „Trzeba wyprowadzić psa” Tomislava Zajeca w reż. Michała Zdunika
W obsadzie: Lidia Pronobis, Janusz R. Nowicki, Robert T. Majewski.

On i ona – kiedyś byli parą. Po latach ich nieprzypadkowe spotkanie doprowadzi do szczerych rozmów na temat dawnego związku, miłości, zobowiązań i przyszłości. Jednocześnie na drugim planie toczą się rozmowy z ojcem mężczyzny – emerytowanym profesorem, który wieczorem odebrać ma nagrodę za całokształt swojej translatorskiej pracy. Jednego dnia bohaterowie, jakby zatrzymani w czasie, po raz pierwszy zaczynają rozmawiać o swoich prawdziwych emocjach. Nie wszyscy z nich wiedzą, że dla mężczyzny to jedne z ostatnich chwil jego życia. Obyczajowy dramat Tomislava Zajeca to piękna opowieść o tęsknocie i powrotach do tego co przeminęło, historia człowieka, który postanowił cofnąć czas.

Gościem specjalnym będzie
dr Gabriela Abrasowicz – tłumaczka, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Absolwentka Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej rozprawa doktorska była poświęcona twórczości współczesnych serbskich i chorwackich dramatopisarek (napisana pod kierunkiem prof. Magdaleny Koch). Autorka monografii „Dramat ciała, ciało w dramacie. Twórczość serbskich i chorwackich dramatopisarek w latach 1990-2010” oraz serii artykułów naukowych, w których dzieli się wynikami badań nad postjugosłowiańskim dramatem i teatrem z perspektywy antropologii ciała, gender studies i transkulturowości.

Podczas dyskusji obecny będzie również autor.

W CELU REZERWACJI MIEJSC PROSIMY O KONTAKT Z KASAMI TEATRU DRAMATYCZNEGO:
tel. 602 792 282 | 663 741 122 | 663 741 903;
kasa@teatrdramatyczny.pl
LUB BIUREM OBSŁUGI WIDZA: tel. 721 223 372;
bilety@teatrdramatyczny.pl