Skip to content

Gate 0

Obsada: 8 męskich ról, 5 żeńskich (istnieje możliwość redukcji obsady – kilka ról to metaforyczne „głosy” i postaci epizodyczne, które mogą być odgrywane przez jednego aktora / jedną aktorkę)

Gate 0 to historia pozornie zwykłej, samolotowej podróży – która dzieje się jednak na bardzo dziwnym lotnisku. Powracają głosy tych, co dawno odeszli, przychodzą wspomnienia, brzmią niepokojące, trudne do wyjaśnienia komunikaty od lotniczej obsługi. Jaka to podróż, jaki kierunek i cel drogi? Sen to czy jawa, rzeczywistość czy tylko mgliste, nierealne obrazy?

W dramacie i teatrze szukam przede wszystkim Poezji, niedopowiedzenia, ucieczki od codziennego realizmu. Praca w radiowym teatrze jest idealnym laboratorium do takich poszukiwań: naturalnie każde brzmienie tworzy metaforę, otwiera wyobraźnię i ucieka od dosłowności. „Gate 0” – w którym się mieszają czasowe i przestrzenne plany, jest takim właśnie wyzwaniem.

To autonomiczny, dźwiękowy i poetycki świat, który stworzyłem swoim tekstem, reżyserią i muzyką – i do którego serdecznie Państwa zapraszam.

(opis słuchowiska, które powstało na podstawie dramatu w Teatrze Polskiego Radia – źródło)

Prapremiera: 11.06.2017, Teatr Polskiego Radia, Program Trzeci – Scena Teatralna Trójki, reż. Michał Zdunik (zob. więcej – także możliwość posłuchania słuchowiska)